MCP4431-503E/ML
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4431-503E/ML
JLCPCB Part #
C637734
Package
QFN-20-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 129 2.7V~5.5V 200kHz 4 50kΩ 50ppm/℃ I2C Linear ±20% QFN-20-EP(4x4) Digital Potentiometers ROHS