MCP4341T-502E/ST
MFR.Part #
MCP4341T-502E/ST
JLCPCB Part #
C627216
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+125℃ 129 2.7V~5.5V 2MHz 4 50ppm/℃ 5kΩ EEPROM Linear SPI ±20% TSSOP-20 Digital Potentiometers ROHS