MCP4431T-104E/ST
MFR.Part #
MCP4431T-104E/ST
JLCPCB Part #
C627239
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 100kHz 100kΩ 129 4 50ppm/℃ I2C Linear ±20% TSSOP-20 Digital Potentiometers ROHS