MCP4631T-104E/ST
MFR.Part #
MCP4631T-104E/ST
JLCPCB Part #
C627310
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 100kHz 100kΩ 129 2 50ppm/℃ I2C Linear ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS