MCP4352-104E/ST
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4352-104E/ST
JLCPCB Part #
C637092
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 100kHz 100kΩ 2.5uA 2.7V~5.5V 257 4 50ppm/℃ Linear RAM SPI ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS