MCP4532-503E/MS
MFR.Part #
MCP4532-503E/MS
JLCPCB Part #
C636109
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 129 2.5uA 2.7V~5.5V 200kHz 50kΩ 50ppm/℃ I2C Linear RAM ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS