MCP4262-503E/UN
MFR.Part #
MCP4262-503E/UN
JLCPCB Part #
C636103
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃ 2 2.7V~5.5V 200kHz 257 50kΩ 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS