MCP4261T-503E/ST
MFR.Part #
MCP4261T-503E/ST
JLCPCB Part #
C627201
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 2 2.7V~5.5V 200kHz 257 50kΩ 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS