5KP28CAE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
5KP28CAE3/TR13
JLCPCB Part #
C3701701
Description
-55℃~+175℃ 110A 28V 2uA 31.1V 45.4V 5kW Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS