MCP4261T-103E/SL
MFR.Part #
MCP4261T-103E/SL
JLCPCB Part #
C626788
Package
SOIC-14
Description
-40℃~+125℃ 10kΩ 1MHz 2 2.7V~5.5V 257 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% SOIC-14 Digital Potentiometers ROHS