MIC5210-3.3YMM-TR
MFR.Part #
MIC5210-3.3YMM-TR
JLCPCB Part #
C628146
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 150mA 16V 2 3.3V 350mV@(150mA)、350mV@(150mA) 75dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS