MCP4241T-104E/ML
MFR.Part #
MCP4241T-104E/ML
JLCPCB Part #
C620296
Package
QFN-16-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 100kHz 100kΩ 128 2 2.7V~5.5V 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% QFN-16-EP(4x4) Digital Potentiometers ROHS