MCP4231T-503E/ML
MFR.Part #
MCP4231T-503E/ML
JLCPCB Part #
C620290
Package
QFN-16-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 129 15ppm/℃ 2 200kHz 50kΩ Linear SPI ±20% QFN-16-EP(4x4) Digital Potentiometers ROHS