MCP4162-103E/MF
MFR.Part #
MCP4162-103E/MF
JLCPCB Part #
C635169
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 10kΩ 15ppm/℃ 1MHz 2.7V~5.5V 257 EEPROM Linear SPI ±20% DFN-8-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS