MCP4162-103E/MS
MFR.Part #
MCP4162-103E/MS
JLCPCB Part #
C636083
Description
-40℃~+125℃ 1 10kΩ 1MHz 2.7V~5.5V 257 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS