MCP4152-502E/P
MFR.Part #
MCP4152-502E/P
JLCPCB Part #
C640375
Package
PDIP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 257 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ Linear SPI ±20% PDIP-8 Digital Potentiometers ROHS