MCP4152T-502E/SN
MFR.Part #
MCP4152T-502E/SN
JLCPCB Part #
C623382
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 2.7V~5.5V 257 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ Linear SPI ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS