1N5947B/TR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
1N5947B/TR
JLCPCB Part #
C3739306
Package
DO-41
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 1.5W 160Ω 1uA@62.2V 2.5kΩ 82V ±5% DO-41 Zener Diodes ROHS