MCP4151-104E/SN
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4151-104E/SN
JLCPCB Part #
C636064
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 100kHz 100kΩ 1LSB 2.5uA 257 50ppm/℃ Linear RAM SPI ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS