MCP4152T-103E/SN
MFR.Part #
MCP4152T-103E/SN
JLCPCB Part #
C623378
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 10kΩ 1MHz 257 50ppm/℃ Linear SPI ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS