MCP4151-103E/MF
MFR.Part #
MCP4151-103E/MF
JLCPCB Part #
C635157
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 10kΩ 1MHz 257 50ppm/℃ Linear SPI ±20% DFN-8-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS