MCP4021-502E/MS
MFR.Part #
MCP4021-502E/MS
JLCPCB Part #
C636026
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 2.7V~5.5V 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ 64 EEPROM Linear ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS