MCP4019T-103E/LT
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4019T-103E/LT
JLCPCB Part #
C623398
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+125℃ 1 10kΩ 128 1MHz 2.5uA 2.7V~5.5V 50ppm/℃ I2C Linear RAM ±20% SC-70-5 Digital Potentiometers ROHS