MCP4017T-104E/LT
MFR.Part #
MCP4017T-104E/LT
JLCPCB Part #
C510890
Package
SC-70-6
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 100kHz 100kΩ 128 2.5uA 50ppm/℃ I2C Linear RAM ±20% SC-70-6 Digital Potentiometers ROHS