MCP4011-103E/SN
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4011-103E/SN
JLCPCB Part #
C556933
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 0.5LSB 1 1.8V~5.5V 10kΩ 1MHz 1uA 50ppm/℃ 64 Linear RAM U/D ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS