APT40DR160HJ
MFR.Part #
APT40DR160HJ
JLCPCB Part #
C17366801
Package
SOT-227
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1.3V@40A 1.6kV 20uA@1600V 400A 40A Single-Phase Rectifier SOT-227 Bridge Rectifiers ROHS