MCP1811AT-012/TT
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP1811AT-012/TT
JLCPCB Part #
C625435
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 1.2V 150mA 5.5V 50dB@(1kHz) 600mV@(150mA) Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS