MCP4431-103E/ST
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4431-103E/ST
JLCPCB Part #
C638696
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+125℃ 10kΩ 129 15ppm/℃ 1MHz 2.7V~5.5V 4 I2C ±20% TSSOP-20 Digital Potentiometers ROHS