MCP1702T-2502E/CB
MFR.Part #
MCP1702T-2502E/CB
JLCPCB Part #
C625364
Package
SOT-23A-3
Description
-40℃~+125℃ 1 13.2V 2.5V 250mA 2uA 44dB@(100Hz) 750mV Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23A-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS