MCP1501-33E/SN
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP1501-33E/SN
JLCPCB Part #
C1575588
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 20mA 3.3V 3.5V~5.5V 50ppm/℃ 550uA Fixed Series ±0.1% SOIC-8 Voltage Reference ROHS