MAPLAD7.5KP26A
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MAPLAD7.5KP26A
JLCPCB Part #
C6293739
Package
PLAD
Description
-55℃~+150℃ 10uA 26V 28.9V 42.1V 7.5kW@10/1000us TVS Unidirectional PLAD ESD and Surge Protection (TVS/ESD)