MAPLAD6.5KP48CA
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MAPLAD6.5KP48CA
JLCPCB Part #
C2626805
Package
Mini-PLAD
Description
48V 53.3V 6.5kW 77.4V 85A TVS Mini-PLAD ESD and Surge Protection (TVS/ESD)