JANTXV2N5664P
MFR.Part #
JANTXV2N5664P
JLCPCB Part #
C17203296
Package
TO-66(TO-213AA)
Description
-65℃~+200℃@(Tj) 2.5W 200V 200nA 400mV@300mA,3A 40@1A,5V 5A NPN TO-66(TO-213AA) Bipolar (BJT) ROHS