ATTINY861V-10SUR
MFR.Part #
ATTINY861V-10SUR
JLCPCB Part #
C609672
Package
SOIC-20-300mil
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 10bit 16 512Byte 512Byte 8 Bit 8KB AVR Built-in FLASH SOIC-20-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS