ATTINY461-20PU
MFR.Part #
ATTINY461-20PU
JLCPCB Part #
C1337178
Package
PDIP-20
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16 2.7V~5.5V 20MHz 256Byte 256Byte 4KB 8 Bit AVR Built-in FLASH PDIP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS