ATTINY461-20MUR
MFR.Part #
ATTINY461-20MUR
JLCPCB Part #
C2054536
Package
VQFN-32(5x5)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16 2.7V~5.5V 20MHz 256Byte 256Byte 4KB 8 Bit AVR Built-in FLASH VQFN-32(5x5) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS