ATSAMR30G18A-MU
MFR.Part #
ATSAMR30G18A-MU
JLCPCB Part #
C1558515
Package
QFN-48-EP(7x7)
Description
-110dBm -40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 11dBm 1Mbps 26.5mA 802.15.4 9.2mA Power-on reset function、Power-off reset function、Supports RSSI function、CRC check function、Automatic response function、Automatic retransmission function SPI、I2C QFN-48-EP(7x7) RF Transceiver ICs ROHS