ATSAMR21E18A-MUT
MFR.Part #
ATSAMR21E18A-MUT
JLCPCB Part #
C610568
Package
QFN-32-EP(5x5)
Description
-40℃~+85℃ -99dBm 1.8V~3.6V 11.3mA 2.4GHz 250Kbps 4dBm 7.2mA ISM SPI、USART、USB、UART、I2C QFN-32-EP(5x5) RF Transceiver ICs ROHS