ATMEGA88V-10PU
MFR.Part #
ATMEGA88V-10PU
JLCPCB Part #
C1337834
Package
PDIP-28
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 10bit 1KB 23 512Byte 8 Bit 8KB AVR Built-in FLASH PDIP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS