ATMEGA644V-10PU
MFR.Part #
ATMEGA644V-10PU
JLCPCB Part #
C1338687
Package
PDIP-40
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 10bit 2KB 32 4KB 64KB 8 Bit AVR Built-in FLASH PDIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS