ATMEGA644V-10AU
MFR.Part #
ATMEGA644V-10AU
JLCPCB Part #
C1339284
Package
TQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 10bit 2KB 32 4KB 64KB 8 Bit AVR Built-in FLASH TQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS