ATMEGA48P-20MU
MFR.Part #
ATMEGA48P-20MU
JLCPCB Part #
C1339400
Package
VQFN-32(5x5)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 2.7V~5.5V 20MHz 23 256Byte 4KB 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH VQFN-32(5x5) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS