ATMEGA169P-16MU
MFR.Part #
ATMEGA169P-16MU
JLCPCB Part #
C1339770
Package
QFN-64-EP(9x9)
Description
10bit 16KB 16MHz 2.7V~5.5V 54 AVR QFN-64-EP(9x9) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS