ATMEGA169-16MU
MFR.Part #
ATMEGA169-16MU
JLCPCB Part #
C3228302
Package
QFN-64(9x9)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16KB 16MHz 1KB 2.7V~5.5V 512Byte 54 8 Bit AVR Built-in FLASH QFN-64(9x9) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS