ATMEGA168V-10PU
MFR.Part #
ATMEGA168V-10PU
JLCPCB Part #
C220018
Package
PDIP-28
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 10bit 16KB 1KB 23 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH PDIP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS