ATMEGA168V-10PI
MFR.Part #
ATMEGA168V-10PI
JLCPCB Part #
C3220235
Package
PDIP-28
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 10bit 16KB 1KB 23 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH PDIP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC)