ATMEGA168P-20MU
MFR.Part #
ATMEGA168P-20MU
JLCPCB Part #
C1339206
Package
VQFN-32(5x5)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16KB 1KB 2.7V~5.5V 20MHz 23 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH Power-on reset (POR)、Undervoltage detection (BOR/LVD/LVR/LVI)、Watchdog reset、Built-in general-purpose timer、Programmable watchdog、Touch function VQFN-32(5x5) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS