ATMEGA168P-20PU
MFR.Part #
ATMEGA168P-20PU
JLCPCB Part #
C1341761
Package
PDIP-28
Description
10bit 16KB 2.7V~5.5V 20MHz 23 AVR PDIP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS