ATMEGA168P-20MQ
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
ATMEGA168P-20MQ
JLCPCB Part #
C1340526
Package
VQFN-32(5x5)
Description
10bit 16KB 2.7V~5.5V 20MHz 23 AVR VQFN-32(5x5) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS