AT90PWM2-16SQR
MFR.Part #
AT90PWM2-16SQR
JLCPCB Part #
C2055278
Package
SOIC-24-300mil
Description
-40℃~+105℃ 10bit 10bit 16MHz 19 2.7V~5.5V 512Byte 512Byte 8 Bit 8KB AVR Built-in FLASH SOIC-24-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS